853016AMLFT
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
853016AMLFT
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output : 1:2
Type : Fanout Buffer (Distribution)
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Differential - Input:Output : Yes/Yes
Series : -
Input : CML, LVDS, LVPECL, SSTL
Supplier Device Package : 8-SOIC
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max : 3 GHz
Voltage - Supply : 3V ~ 5.5V
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output : ECL, LVPECL
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Number of Circuits : 1
Base Product Number : 853016A
Description : IC CLK BUFFER 1:2 3GHZ 8SOIC
Contact Now
Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:2 3 GHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)