72V253L7-5PFI
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
72V253L7-5PFI
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 80-LQFP
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Memory Size : 72K (4K x 18)(8K x 9)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 35mA
Data Rate : 133.3MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tray
FWFT Support : Yes
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 5ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 80-TQFP (14x14)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3.15 V ~ 3.45 V
Base Product Number : 72V253
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO SYNC 8KX9 5NS 80TQFP
Contact Now
Synchronous FIFO 72K (4K x 18)(8K x 9) Uni-Directional 133.3MHz 5ns 80-TQFP (14x14)